تبلیغات
اندیشه پویای سپاهان

امضای دیجیتال فایل PDF :

اهمیت رمزنگاری و حافظت از فایل های PDF هنگامی نمایان خواهد شد که شما مقاله ، کتاب و یا مطلبی را برای انتشار آماده کرده باشید. با دغدغه هایی روبرو خواهید بود ، برای مثال ” حفاظت از مطالب منتشر شده توسط شما” ، “جلوگیری از تحریف و تغییر در مطلب” ، “جلوگیری از استفاده غیر قانونی از مطلب منتشر شده توسط شما” ، “حفاظت از کتاب الکترونیکی ای که منتشر کرده اید”  و...
انتشار فایل PDF با امضای دیجیتال روشی است که از امنیت بالایی برخوردار است و تا به حال امکان شکستن آن میسر نشده است .

استفاده از این نوع PDF بدون نصب کلید عمومی (PFX ) امکان پذیر نیست و برای اجرا نمودن آنها و استفاده در برنامه هایی نظیر Autoplay media studio 8.0 را مورد بررسی قرار داده ایم .
در برنامه Autoplay media studio 8.0 امکان ساخت Toolbar به همراه انیمیشن با استفاده از پلاگین xToolBar وجود دارد . این پلاگین بسیار حرفه ای به همراه مثال چگونگی کار با آن در لینک زیر قابل دریافت می باشد .
این پلاگین را در مسیر Plugins\Actions برنامه کپی کنید و مطابق نمونه Toolbar را ایجاد نمایید .


کار با تابع Send Keys و ایجاد صفحه کلید مجازی در اتوپلی :
در بسیاری از صفحات وب همراه با کیبردهای مجازی روبرو میشویم که برای سهولت دسترسی کاربر به اعلائم نوشتاری و پرهیز از تایپ اشتباه حروف و اعلائم نگارشی ایجاد شده اند . در این قسمت کدی را معرفی نموده ایم که با اجرای آن کاربر بدون نیاز به صفحه کلید می تواند متن خود را به برنامه ارسال نماید .

 


آموزش اتوران سازی - قسمت نهم

اغلب برنامه های نرم افزاری که هم اکنون نوشته میشوند به نحوی با داده ها و اطلاعات مختلف کار میکنند بنابراین هنگام نوشتن این نوع برنامه نیازمندیم که بتوانیم در برنامه ی خود با برنامه ها و دستورات مبتی بر بانک های اطلاعاتی کار کنیم .

در برنامه Autoplay media studio دستوراتی جهت متصل شدن به بانک های اطلاعاتی وجود دارد که در این آموزش قصد داریم  بادستورات مبتنی بر SQLite3 کار کنیم و یکی از روشهای درج تصاویر در بانک اطلاعاتی را نمایش دهیم .

 


اتوران سازی -قسمت هشتم

این قسمت از آموزش مربوط به ساخت فایل نصب برای محتوای ساخته شده با Autoplay media studio 8.0 می باشد . بسته به نوع استفاده از اتوران ممکن است در برنامه ای نیازمند به نصب شدن آن در سیستم کاربر باشد به طور مثال برنامه هایی که با پایگاه داده (Database) سروکار دارند ، چنانچه محتوا بر روی CD/DVD قرار گرفته باشه برای ویرایش Database حتما نیازمند setup خواهیم بود .

این قسمت از آموزش همراه فیلم آموزشی با فرمت SWF می باشد .


 

                                                                       


برنامه  Autoplay media studio امکان استفاده از فایل های چند رسانه ای شامل تصویر ،صوت ، فایل های متنی و... را فراهم میکند . پس از بکارگیری این فایل ها در جریان محتوا سازی نسخه ای از فایل ها در پوشه ای به نام Autoplay درکنار فایل اجرایی قرار میگیرد . دسترسی آسان کاربران به این پوشه سبب کپی فایل ها  خواهد شد  در ساخت محتوای تجاری اغلب  با روش های مختلفی امکان دسترسی کاربران به این فایل ها را محدود میکنند . در ادامه به این موضوع  خواهیم پرداخت .
برنامه  CD Secure در لینک زیر

                                                                     

در این آموزش دستورات  مربوط به  بانک اطلاعاتی SQLite به طور مختصر جهت ساخت برنامه در اتوپلی مورد بررسی قرار گرفته است . یکی از ابزارهای ساخت برنامه های تعاملی استفاده از بانک های اطلاعاتی (datebase) است . نحوه ساخت و فراخوانی جداول در Autoplay در این آموزش بیان شده است .
در پایان به عنوان نمونه برنامه ای برای ثبت نام دانش اموزان در اتوپلی طراحی شده است و فایل نهایی آن در برنامه موجود می باشد .


حجم : 5 مگابایت
                                             
                                                                                 


 

 قسمت پنجم : طراحی آزمون - ساخت Menu
 
طراحی آزمون در این بخش توسط بانک اطلاعاتی SQLite انجام میشود . در مرحله اول فایل سوالات توسط Datebase ساخته میشود و در صفحه سوالات از این فایل جهت نمایش سوالات استفاده خواهد شد .
کدهای بخش آزمون از منابع مختلفی جمع آوری شده اند و به صورت فایل های از پیش ساخته در دسترس خواهند بود .
 
                                                                                   در این بخش کدی طراحی کردیم که به وسیله آن می توان برای 365 روز سال جملاتی شامل شعر ، حدیث و.. مشخص نمود و برنامه متناسب با هر روز یکی از جملات را نمایش دهد .
ساخت لیست موزیک توسط Combo box از جمله مطالب این بخش است .
حتی می توان با طریقه کار با combo box و کمی تغییر در کد را برای اشیاء دیگر نظیر تصویر یا PDF نیز بکار برد.

نکته : پلاگین مورد نیاز Datex می باشد که قبلا در فایل آموزش سوم قرار داده شده است .

                                                                                


 


این قسمت از آموزش درباره درج تاریخ هجری شمسی با عدد و حروف در برنامه اتوپلی ارائه کردیم .
در ویندوز xp با فایلی به نام shamsi.dll تاریخ شمسی را ایجاد میکیریم اما در ویندوز 7 این فایل کارآیی ندارد برای این منظور الگوی جدید برای قرار دادن تاریخ شمسی در این قسمت آموزش دادیم ..


                                                                         

 


در ادامه آموزش های مربوط به Auto play media studio 8.0 این بار قسمت مربوط به ساخت Silder برای کاهش یا افزایش صدا و همچنین نحوه ی قرار دادن ساعت داخل صفحه را دنبال می کنیم ..
اسلایدر (Slider) به عنوان یکی از Plugin های auto play به این برنامه اضافه شده است .
                                      
در این آموزش قادر خواهیم بود با جابجا کردن نشانگر slider صدای موزیک را کاهش یا افزایش دهیم و با کمک ابزارهای دیگر در سری آموزش های بعدی یک Media Player بسازیم ! 

در قسمت بعدی با استفاده از یک Progress (نوار پیشرفت) به زمان موزیک دسترسی خواهیم یافت
 
 
                                                                    

 
 

این آموزش شامل مطالب کاربردی نرم افزار Autoplay Media studio 8.0 می باشد . ساخت فرم Login و قرار دادن رمز عبور و نام کاربری هنگام ورود به برنامه شامل مباحث این قسمت خواهد بود .
از قابلیت های بسیار پرکاربرد این نرم افزار استفاده از کدهای ساده برنامه نویسی تحت عنوان Script ( اسکریپت) است که با استفاده از آنها قابلیت های ابزارهای مختلف بیش از پیش مورد استفاده قرار خواهد گرفت .